Choď na obsah Choď na menu
 


ZAČNI ŽIŤ INAK

Z Aramejska raz vytiahli koristníci  a zajali z Izraela malé dievča., ktoré sa dostalo do služby k námanovej žene. Ono povedalo svojej panej: "Keby bol môj pán u proroka v Samárii, isto by ho oslobodil od malomocenstva! On (Náman) išiel a oznámil svojmu pánovi: "Toto a toto hovorilo dievča z izraelskej krajiny."

Druhá Kniha kráľov, piata kapitola

 

Žila v otroctve, mala asi desať rokov a podarilo sa jej mať vplyv na krajinu, v ktorej bola otrokom.

Možno by sa mnohí v jej veku báli vôbec ozvať a možno mnohí nielen v jej veku, ale aj o dosť starší. Keď povedala to, čo si pokladala za povinnosť povedať, vliala nádej nepriateľovi, ktorý ju mal v otroctve. Nepriateľ poslúchol desaťročné dievča a toto pokorenie mu prinieslo život a vieru v pravého Boha, ktorý myslí na každého človeka. Je mu vzácny rovnako otrok, aj slobodný, bohatý, aj chudobný, veriaci v Boha aj neveriaci. Toto bol Boží spôsob, ako dostať vieru k Aramejčanom a na najvyššie miesta v krajine. A to všetko cez jednuk vetu desaťročného dievčaťa. Nie je to bláznivé? Iba jedna veta zmenila  všetko v živote Námana - vojenského veliteľa aramejskej armády.

Chce to odvahu do našich životov, odvahu v sile aspoň desaťročného dievčaťa. Pros Boha o ňu každý deň a on spôsobí, že začneš žiť inak. V jeho sile, prítomnosti ,  láske , odvahe, vnútornej radosti a pokoji.


Autor: Rišo Štefák (NAHLAS)